علل ایجاد زخم دهان

علل زخم دهان

تا بحال شده به زخم دهانی دچار شوید و آزارتان بدهد و غذا خوردن را برایتان مشکل سازد؟ آیا زخم دهانی ظاهر شما را تحت تاثیر قرار داده و به خاطر آن احساس خجالت کرده‌اید؟ آیا علت به وجود آمدن این زخم‌ها را می‌دانید؟ اگر جواب شما خیر است بهتر است که متن زیر را بخوانید تا با زخم دهانی و علت‌های به وجود آمدن آن آشنا شوید.

علل زخم دهان

علل زخم دهان

زخم دهانی چیست؟

زخم‌های دهانی زخم‌هایی هستند که آسیب‌های بسیار جدی به شمار نمی‌روند، اما می‌توانند بی‌نهایت آزاردهنده باشند. این زخم‌ها در اثر ویروس و یا عوامل دیگری به وجود می‌آیند که می‌توانند تاثیر زیادی نیز بر ظاهر فرد بگذارند. این زخم‌ها در هر کجای دهان ممکن است پدیدار شده و برای فرد ایجاد نگرانی کنند. در خیلی از اوقات این زخم‌ها فقط ظاهر بدی داشته و در بعضی موارد از آنها چرک و عفونت ترشح می‌کنند و ممکن است فرد احساس گلودرد را تجربه کرده و یا دهان او خشک شود.

مرکز درمان زخم سعادت آباد یکی از مراکز زخم معروف می باشد که از بهترین متدها و روش های روش جهت درمان انواع زخم بهره می برد.

عوامل به وجود آورنده زخم دهانی

زخم‌های دهانی به دلایل زیادی اتفاق میفتند، در بعضی موارد عوامل درونی و در بعضی اوقات عوامل بیرونی در به وجود آوردن آنها دخیلند که عوامل زیر را می‌توان از جمله آنها برشمارد:
• عفونت‌های دهانی
گاهی اوقات پیش می‌آید که دهان دچار عفونت‌های ناشی از ویروس‌هایی می‌شود که به آن حمله می‌کنند. تبخال‌ها و آفت‌های درون دهان به علت وجود ویروس هرپس سیمپلکس ۱ یا هرپس، در آن پدیدار می‌شوند. وجود ویروس HPV نیز در پدید آمدن زخم‌های دهانی موثر است.
• سرطان دهان
سرطان دهان نیز عامل مهمی است که در به وجود آمدن این زخم‌ها نیز موثر است. سرطان دهان به دلایل مختلفی اتفاق میفتد. این سرطان ممکن است سابقه خانوادگی داشته و یا ممکن است به دلیل استفاده از دخانیات و الکل به وجود بیاید.
• عفونت‌های لثه
عفونت لثه‌ها نیز سبب می‌شود تا زخم‌های متعددی در دهان به وجود بیایند. التهاب لثه‌ها، خونریزی و تورم آنها از علائم این عفونت است.

برای مشاوره و درمان انواع زخم با کلینیک زخم هانی تماس حاصل فرمایید،

شماره های تماس با مرکز درمان زخم هانی:۰۲۱-۲۲۰۷۳۱۲۵ – ۰۹۳۹-۵۲۴۸۰۲۴

• دندان قروچه
دندان قروچه که در اثر سایش دندان‌ها به هم در شب است می‌تواند زخم‌های دهانی را به وجود آورد. در طی دندان قروچه ممکن است فرد لثه خود را گاز گرفته و آسیب‌های جدی به آن برساند. مسواک زدن به شدت و استفاده نادرست از نخ دندان نیز در به وجود آمدن زخم‌های دهان موثرند.
• برفک دهان
برفک دهان به دلیل هجوم مخمر کاندیدا در دهان ایجاد می‌شود. این بیماری بیشتر در کودکان و همچنین سالمندان دیده می‌شود.
• جراحی دندان
جراحی دندان هم می‌تواند زخم‌هایی را در دهان ایجاد کنند که در اثر جراحی‌های دندان و لثه و یا عفونت‌های ناشی از آن به وجود می‌آیند.

اگر بدنبال بهترین کلینیک درمان زخم در تهران هستید بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =